Gdzie szukać wartościowych konferencji?

Będąc osobą ciekawą nowych technologii, sposobów prowadzenia projektów, zarządzania firmą – mamy wiele możliwości zdobycia wiedzy.
Są blogi eksperckie, specjalistyczna prasa, indywidualne rozmowy z pasjonatami oraz spotkania i konferencje branżowe. Dzisiejszy wpis dotyczyć będzie właśnie tego ostatniego pomysłu. Czytaj dalej

PORADNIK Prezesów. PODIO, jako system do zarządzania firmą.

Artykuł przedstawia praktyczny case na przykładzie naszej firmy. Jest to I część, obejmująca obsługę działów Marketingu, HR, Finansów oraz Intranetu.

Długo szukaliśmy systemu, który sprawdziłby się w każdym obszarze firmy. Myśleliśmy o rozwiązaniu, które nie jest dedykowane konkretnej branży, czy wielkości firmy ( jest elastyczne), jednocześnie będąc mniej “kolosalnym” od większości systemów do zarządzania firmą tzw. systemów ERP.
Na podstawie tych kryteriów wybraliśmy PODIO (https://podio.com). Czytaj dalej

Komunikacja w projektach – kilka praktycznych wskazówek.

Jak rozmawiać przy projekcie? Istnieje taki dowcip o grafikach komputerowych, w którym mowa, że na początku współpracy z nowym klientem wymieniane są maile w stylu: „Szanowny Panie, chciałbym zainteresować Pana ciekawym projektem…”, żeby na koniec prac komunikować się już wyłącznie „dobra Zbyszek, dawaj do drukarni”. Bez wątpienia, niezależnie od branży, sposób komunikacji, w trakcie prowadzenia projektu, jest istotny. Czytaj dalej

Rocket Studio prowadzi audyt informatyczny w firmie S&A Spółka Akcyjna

Firma S&A, która jest jedną z najbardziej znanych polskich firm w branży jubilerskiej rozpoczęła współpracę z konsultantami Rocket Studio.

Czytaj dalej

IT w służbie rekrutera

Przeprowadzenie skutecznej rekrutacji nie wymaga dużego wsparcia technologicznego. Baza to możliwość stworzenia dokumentu tekstowego (ogłoszenia trzeba napisać), program pocztowy (spływ aplikacji), telefon (komunikacja z kandydatami) i kalendarz (nadzór nad terminami). W oparciu o ten zestaw narzędzi doskonale radzi sobie znakomita większość firm – o ile oczywiście rekrutują mało, rzadko i nie mają większych trudności ze znalezieniem kandydatów do pracy. W momencie, gdy ta charakterystyka zaczyna się mijać z prawdą, kroki mocodawców zaczynają zmierzać ku dostawcom rozwiązań IT wspierających zarządzanie rekrutacjami.

Czytaj dalej

Ratunku! W mojej firmie wdrożyli CRM!

Kartka, długopis i telefon – tyle wystarczyło przedsiębiorcy, żeby rozkręcić pierwszy biznes. Z czasem, pojawiało się mnóstwo danych, pracowników i komputerów. Do komunikacji wciąż służyły kartki papieru, ale oprócz tego maile, prezentacje, raporty. Wszelkie dane zaczęły być grupowane w kolejnych Excelach. Było coraz więcej informacji i jednocześnie ich coraz gorsza przejrzystość. Przedsiębiorca podjął decyzję. Czas wdrożyć system CRM, w którym ujednolici procedury, dane będą dostępne i jasne, a raporty będą generowały się automatycznie.

Czytaj dalej

Jak oszacować budżet i przygotować projekt IT?

Rozpoczęcie każdego projektu poprzedza zawsze to samo pytanie: ile TO właściwie będzie kosztować. Projekt to często inwestycja, bez znajomości jego kosztów ciężko zadecydować o jego rozpoczęciu. Równocześnie z określeniem budżetu projekt musi być odpowiednio przygotowywana – koszt zależy przecież od jego zakresu i odwrotnie.

Jak więc przygotować projekt, określić jego budżet i podjąć racjonalną deczyzję o jego starcie?

Czytaj dalej

Jak wygląda wdrożenie nowego pracownika w firmie z dobrym systemem CRM?

Przez pewien czas pracowałem jednocześnie w dwóch niezależnych od siebie firmach. Wśród wielu różnic, jak choćby zupełnie inne branże, dzielił je system CRM. To znaczy, jedna z nich go miała, druga nie. Żartuję, że można dostać rozdwojenia jaśni. Jednego dnia pracować według jednych zasad, drugiego zgodnie z innymi. Oceniając jednak ten czas, myślę że to olbrzymia szansa, która pozwoliła połączyć dobre cechy i praktyki obydwu podmiotów.

Czytaj dalej

Rocket Studio wesprze Benefit Systems w rozwoju PMO

 

Spółka Benefit Systems stoi na czele Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą podmioty działające na rynku pozapłacowych świadczeń pracowniczych oraz rynku fitness. Współpraca Rocket Studio i Benefit Systems ma na celu wsparcie procesu optymalizacji i ulepszenia procesów zachodzących w obszarze zarządzania projektami IT.

Czytaj dalej

6 mitów o zmianach informatycznych w firmach

W codziennej pracy wiele razy słyszymy argumenty, które mają nas-jako firmę consultingową przekonać, że zmiany informatyczne w firmie klienta nie są potrzebne. Postanowiłam zebrać kilka z nich i opisać dlaczego często są to niestety tylko wymówki.

Czytaj dalej