Warsztat:

Strategiczne modelowanie biznesowe

Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie biznesowe warto przed poniesieniem pierwszych kosztów dobrze zastanowić się nad kluczowymi elementami naszego planu. Warto aby wnioski z przeprowadzonej przez nas analizy były dla nas dostępne i możliwe do aktualizacji w miarę postępu w budowaniu biznesu.

Idealnym narzędziem pozwalającym na realizację tych celów jest model Lean Canva. Pozwala on sprawnie przeanalizować poszczególne aspekty naszego pomysłu i wskazać kluczowe obszary wymagające naszej uwagi.

Warsztat jest pogłębioną częścią warsztatu “Zwinny Start: Od pomysłu do MVP”.

Dla kogo jest ten warsztat?

Jednodniowy warsztat zamknięty, przeznaczony dla założycieli startupów i zespołów produktowych mających za zadanie przygotować plan działania w obszarze produktu jaki planują stworzyć. Jest to również doskonały warsztat dla zespołów, które już pracują nad produktem, jednak potrzebują kroku wstecz, aby lepiej zrozumieć decyzje już podjęte i te będące do podjęcia. Optymalna ilość uczestników: 3-8

Czego się nauczysz?

W trakcie warsztatu dowiesz się jakie kluczowe obszary należy przeanalizować bazując na modelu Lean Canvas oraz krok po kroku przejdziesz wszystkie z obszarów w kontekście swojego produktu.

Program warsztatu

 1. Wprowadzenie do Lean Canva

 2. Klienci

 3. Problem

 4. Propozycja rozwiązania

 5. Unikalne wartości

 6. Kanały dotarcia

 1. Przychody

 2. Koszty

 3. Kluczowe metryki

 4. Nieuczciwa przewaga

 5. Zdefiniowanie MVP

Forma prowadzenia warsztatu

W ramach warsztatu praca przebiega w oparciu o facilitowaną dyskusję o rzeczywistym przypadku przedstawionym przez uczestników. Dyskusja poświęcona jest kolejnym z 9 obszarów modelu Lean Canva oraz podsumowana w postaci określonego przez uczestników MVP (Minimum Viable Product).

Nasze warsztaty

ABC zarządzania projektem

Warsztat skierowany do osób biorących udział w projektach.

Efektywna współpraca zespołowa

Poznacie swoje silne strony oraz powody, dla których podejmujecie nowe wyzwania.

Zwinny Start: Od pomysłu do MVP

“Mam świetny pomysł, zróbmy to!”

Prowadzący

Lech Rychliński

Prezes Rocket Studio sp. z o.o., niezależnego biura projektów IT. Firmy świadczącej usługi z zakresu zarządzania zespołami informatycznymi oraz doradztwa w obszarze organizacji pracy zespołów projektowych i analizy biznesowej.

Doświadczony lider, kierownik projektów i analityk biznesowy. Posiadacz certyfikatów z metodyk zwinnych i klasycznych. Jako propagator idei zarządzania włączającego ukończył Akademię Coachingu na WSB aby wspierać prowadzone przez siebie zespoły we wzroście i wewnętrznym rozwoju.
Na co dzień w swojej pracy zawodowej wspiera zarządy i zespoły projektowe w obszarze organizacji pracy, prowadzenia projektów i wsparcia narzędziowego tych obszarów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży IT skutecznie doradza nie tylko w obszarze samej technologii, ale również w kwestiach związanych z organizacją pracy działów IT, doboru kompetencji pracowników oraz budowania zespołów. Doświadczeniami dzieli się również w ramach współpracy z SaunaGrow.com.

Współpracował m.in. z:

 • Gratka.pl,
 • Benefit Systems,
 • Cyfrowe.pl,
 • Wydawnictwo Pedagogiczne Operon,
 • Infor IT,
 • UM Gdańska,
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku,
 • PPNT Gdynia.

Skontaktuj się znami

Chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności lub zespołu z którym pracujesz?? Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już teraz i umów się z nami na warsztat.