Blog

4 proste narzędzia, które poprawią współpracę w Twoim biurze

maj 6, 2019 | 15 minut dla IT w firmie

Załoga Rocket Studio rośnie w oczach – nasze biuro liczy już kilkunastu pracowników. Pojawienie się dodatkowych osób okazało się idealnym punktem wyjścia do rozmowy o usprawnieniu pracy w większej grupie oraz jednoczesnym zapewnieniu dobrej atmosfery. Wypracowaliśmy sobie narzędzia, które naszym zdaniem świetnie się w tym sprawdzają – być może któreś z nich okaże się przydatne także w Waszej firmie? Zachęcamy do dzielenia się własnymi pomysłami na integrowanie grupy oraz efektywne zarządzanie czasem pracy.

Odznaki

tablica

Walka o badg’e w Rocket Studio to poza świetną zabawą okazja do zdobywania kolejnych ważnych umiejętności. Poza byciem „Perfekcyjną Panią Domu” można zebrać konkretne odznaki związane z m.in. tworzeniem dokumentacji projektowej czy spotkaniem z klientem. Ustaliliśmy także poziomy – badge, które wszystkie osoby w firmie powinny mieć na swoim koncie. Razem dążymy do wspólnego celu, osiągnięcia pewnego poziomu. Na jego finiszu czeka na nas motywująca nagroda. Dzięki temu mamy bezpośredni podgląd na nasz rozwój – zarówno każdego pracownika, jak i całego teamu. Koniec miesiąca to wielkie podsumowanie i wyłonienie Przodownika Pracy. Uścisk dłoni prezesa gwarantowany :)

Godziny obecności w pracy

godziny

W Rocket Studio nie pracujemy według ściśle określonych godzin – część z nas łączy obowiązki związane z pracą ze studiowaniem w trybie dziennym. Studenckie rozkłady zajęć są różne tak, jak różne są nasze godziny pracy. Podobnie wielu z nas spędza godziny pracy poza naszym biurem np. w firmie klienta. Tygodniowy rozkład opatrzony imionami oraz naszą dyspozycyjnością w poszczególnych dniach, pozwala wszystkim współpracownikom dowiedzieć się, kogo możemy spodziewać się dziś w biurze.  Łatwiej nam planować spotkania sprzedażowe czy zorganizować zebranie całego teamu. Tablicę godzin można na bieżąco aktualizować, zgodnie z własnym rozkładem wolnego czasu. 

Godziny wytężonej pracy

zegar

Dobra zabawa podczas uzupełniania tablicy z odznakami sprzyja rozluźnieniu atmosfery. Nie zapominając, że jednak jesteśmy w pracy, ustaliliśmy w jakich godzinach nie będziemy sobie nawzajem przeszkadzać. Są to tzw. godziny wytężonej pracy, czyli czas, w którym w ciszy pracujemy nad własnymi projektami. Zwiększa to naszą wydajność i pozwala skupić się na starannym wykonywaniu naszych zadań. W praktyce, gdy chcemy porozmawiać z innymi w tym czasie, powinniśmy znaleźć inne miejsce niż nasze ciche biuro.

Intranet

z_podio

Miejsce w sieci, dzięki któremu możemy wymieniać się ważnymi informacjami związanymi z aktualnymi projektami oraz nieformalnymi wiadomościami o wydarzeniach integracyjnych. Do naszego Intranetu używamy PODIO. Zaletą Intranetu jest możliwość szybkiego dzielenia się pomysłami z pozostałymi współpracownikami  – komentowane na bieżąco, szybko przechodzą w konkretne działania.

To tylko cztery z pomysłów na usprawnienie pracy w Twoim biurze. Na pewno jest ich o wiele więcej, ale te wymienione w tekście cenimy nie bez powodu. Przede wszystkim są proste w użyciu i nie wymagają skomplikowanego przygotowania do wdrożenia. Poza Intranetem są bezpłatne i dostępne dla każdego. W Rocket Studio mamy w zasięgu wzroku wszystkie najważniejsze informacje o naszym teamie – wiemy, kiedy spodziewać się danego współpracownika, możemy zajrzeć w kalendarz najbliższych spotkań oraz rozwijać się zbierając badge. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przełożą się na wydajność pracy także i w Waszej firmie:)

 [sc:blogmsp ]

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

3 + 11 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam