Blog

W jakim celu wdrażasz nowe rozwiązania IT w firmie? 4 najważniejsze obszary korzyści

lut 11, 2019 | 15 minut dla IT w firmie

Przed realizacją każdego projektu IT zawsze pytam o jego główny cel. Często spotykam się z odpowiedzią: bo inni mają, bo stary system już słabo działa, bo firma się rozwija i tak trzeba. Bez jasnego określenia celu wdrożenia rozwiązania IT, a co za tym idzie korzyści jakie ono ma przynieść dla firmy, możemy skończyć ze świetnym gotowym systemem, który w żaden sposób nie wpłynął pozytywnie na działanie przedsiębiorstwa.

Oto 4 najważniejsze obszary korzyści, jakie może przynieść nowe rozwiązanie IT. Przed startem każdego projektu zastanów się jakie (mierzalne) cele w tych obszarach chcesz osiągnąć i czy inwestycja dzięki tym korzyściom się zwróci.

Oszczędność czasu

Stosowanie odpowiednich rozwiązań IT powoduje automatyzację i uproszczenie działania wielu obszarów firmy. Coś co do tej pory wymagało żmudnej, manualnej pracy może zostać wykonane przez pracownika w przeciągu kilku sekund.

Przykład: Twój pracownik co tydzień tworzył w arkuszu kalkulacyjnym raport sprzedażowy. Zajmowało mu to 3h. Odpowiednie rozwiązanie IT może generować takie raporty natychmiastowo.

Efektywność i współpraca

Nowoczesne narzędzia IT pozwalają na podniesienie efektywności Twoich pracowników oraz ułatwiają im wspólną pracę. Pracownicy mogą skupić się na tym, na czym znają się najlepiej.

Przykład: Twoi pracownicy wspólnie pracują na dokumentami. Wymiana plików oraz spójne utrzymanie jednej wersji dokumentów bywa problematyczne i czasochłonne. Dzięki rozwiązaniu IT dokumenty mogą automatycznie synchronizować się pomiędzy komputerami (a nawet innymi urządzeniami, takimi jak telefon/tablet)

Redukcja kosztów

Oszczędność czasu, poprawa efektywności i współpracy bezpośrednio prowadzą do redukcji kosztów działania firmy. Automatyzacja, optymalizacja procesów biznesowych dzięki IT pozwala uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów w momencie rozwoju firmy.

Przykład: Twoja rozwijająca się firma zdobywa coraz więcej zleceń, pracownicy nie nadążają z ich realizacją. Dzięki automatyzacji, usprawnieniom i oszczędzeniu czasu spowodowanych wdrożeniem nowego rozwiązania IT, Twoja załoga jest w stanie obsłużyć więcej zleceń, bez ponoszenia kosztu zatrudnienia kolejnych osób.

Zwiększanie przychodów

Wykorzystanie odpowiednich rozwiązań IT pozwala zwiększyć przychody przedsiębiorstwa. Nowe innowacyjne usługi, usprawnienie współpracy z partnerami biznesowymi, kolejne kanały dotarcia do klientów przekładają się na zwiększenie profitów dla firmy.

Przykład: Umożliwienie składania i monitorowania zamówień przez internet zwiększa liczbę składanych zamówień. Zintegrowanie wewnętrznego systemu z systemem partner biznesowego prowadzi do rozszerzenia i intensyfikacji współpracy

[sc:blogmsp ]

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

4 + 3 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam