Blog

Problemy programisty i domowe naprawy Apple’a

sty 18, 2022 | 15 minut dla IT w firmie

W książce „Ultralearning” Scott H. Young przekonuje, że różnica między świetnym programistą a przeciętnym programistą nie polega na umiejętności rozwiązywania problemów. Obaj potrafią wykonać zadanie. Ale świetny programista zna kilkanaście sposobów rozwiązania problemu i potrafi zastosować najskuteczniejsze rozwiązanie dla danej sprawy. Problem przeciętnego programisty polega na tym, jak wyszukać coś, o czym nawet nie wie, że istnieje?

Obsesja na punkcie „czystego kodu” i usuwania duplikatów to etap, przez który przechodzi wielu programistów. Kiedy nie czują się pewni swojego kodu, kuszące jest przywiązanie poczucia własnej wartości i dumy zawodowej do czegoś, co można zmierzyć. Zestaw ścisłych reguł lint, schemat nazewnictwa, struktura plików, brak duplikacji…  ”Czysty kod” nie jest celem. To tylko próba wydobycia sensu z ogromnej złożoności systemów, z którymi mamy do czynienia.

Wydaje się, że jest wiele rzeczy do zapamiętania (i zrobienia), gdy chcesz zakończyć współpracę software housem lub z zewnętrznym dostawcą. Istnieje wiele możliwych problemów, które mogą się wydarzyć pod koniec współpracy. Pomocny w przejęciu tematów i zarządzaniu zadaniami będzie dobry plan. Jednak najważniejszą częścią procesu jest zachowanie spokoju :)

Niedawno został zaktualizowany GOV.UK Design System, w którym dodano nową funkcję do istniejącego komponentu pól wyboru. Był to wynik badań i współpracy z rządem, który ma przynieść korzyści użytkownikom w wielu serwisach. Jeśli używasz pól wyboru w swoim serwisie, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o dodawaniu opcji „brak” do swoich pytań.

Firma Apple ogłosiła usługę Self Service Repair, która umożliwi klientom dostęp do oryginalnych części i narzędzi Apple – w celu wykonania samodzielnej naprawy sprzętu. Usługa Self Service Repair będzie dostępna na początku przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych. W tym samym roku zostanie rozszerzona na kolejne kraje. Klienci dołączą do ponad 5000 Autoryzowanych Serwisów Apple (AASP) i 2800 Niezależnych Serwisów, które mają dostęp do tych części, narzędzi i podręczników. Po naprawie, klienci, którzy zwrócą zużytą część do recyklingu, otrzymają środki na kolejne zakupy.

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

7 + 13 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam