Blog

Jakie zagrożenia niesie ze sobą Facebook?

lis 30, 2021 | 15 minut dla IT w firmie

Miesiąc temu serwis Facebook (i  jego inne serwisy społecznościowe jak np. WhatsApp) zanotował poważną, trwającą prawie 6 godzin awarię. Dotknęła ona ponad 3,5 miliarda użytkowników na całym świecie. (LINK)

Dzień później Facebook wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że podczas rutynowej konserwacji inżynierowie wydali polecenie, które przypadkowo wyłączyło wszystkie połączenia w jego sieci, „skutecznie odłączając centra danych Facebooka na całym świecie”. Czy jest to w ogóle możliwe? (LINK)

Awaria ma miejsce w szczególnie trudnym momencie dla firmy, która znajduje się pod coraz większą presją swojego zasięgu i wpływu na społeczeństwo. Cały świat relacjonował zeznania, przedkładane przed Senatem USA przez Frances Haugen, byłą menadżerkę ds. produktu w Facebooku. Ujawniła ona szokujące fakty na temat wpływu tego medium na zdrowie psychiczne najmłodszych użytkowników. (LINK). Jak odniósł się do tego Facebook? (LINK)

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

1 + 12 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam