Blog

Jak usprawnić procesy w firmie dzięki analizie biznesowej?

gru 13, 2018 | 15 minut dla IT w firmie

Wyobrażasz sobie budowę domu bez udziału architekta? Ściany działowe w miejscu ścian nośnych, źle rozplanowane pokoje i zupełnie nie pasujące do całości okna, których w dodatku jest za mało. W efekcie zamiast solidnego budynku – katastrofa budowlana. Podobne skutki zaobserwujesz w trakcie prowadzenia projektu informatycznego, w którym zabrakło analityka biznesowego.

Analiza biznesowa

autor: adamr

Kim jest analityk biznesowy?

Analityk biznesowy, podobnie jak architekt, dysponuje specjalistyczną wiedzą. Pozwala mu ona pogodzić potrzeby klienta z wymaganiami, bez których skuteczna realizacja projektu byłaby niemożliwa.

Czym jest analiza biznesowa?

Analiza biznesowa jest zbiorem zadań i technik wykorzystywanych do współpracy z klientemi. Głównym ich celem jest uzyskanie podstawowych informacji o strukturze przedsiębiorstwa i planowanym projekcie. W trakcie prowadzonych rozmów z pomocą analityka dojdziesz do ustaleń, które można później przekazać programistom. Dzięki analizie biznesowej dowiesz się jakie cele i priorytety trzeba uwzględnić w projekcie oraz jak włączyć je w długofalową strategię firmy.

Analiza biznesowa

autor: KROMKRATHOG

Co zyskam na analizie biznesowej?

Analiza biznesowa pomoże twojej firmie przygotować się na przyszłe potrzeby rynku. Dzięki niej dowiesz się w jaki sposób twoja firma funkcjonuje w dzisiejszych warunkach rynkowych, a także w jaki sposób na obecną strukturę mogą wpłynąć przewidywane zmiany gospodarcze. Ponadto analiza biznesowa pomaga ustalić co należy zmienić, by wyeliminować straty. Analityk szczegółowo ocenia każdy element modelu biznesowego firmy i określa kiedy oraz jakie poprawki byłyby w najlepszym interesie dla twojego przedsiębiorstwa.

Analiza biznesowa ocenia politykę firmy i jej procedury wewnętrzne. Wskazuje zasady, które pomagają, a które utrudniają komunikację między działami, jaki jest wpływ obecnej polityki na obsługę klienta, a nawet jak obecna polityka oddziałuje na jakość i zakres wykorzystywanych zasobów informatycznych.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o analizie biznesowej? Przeczytaj dodatkowe informację i umów się na bezpłatne konsultacje.

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

14 + 14 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam