Blog

Jak działa GPS i dlaczego warto utrzymywać (regularny) kontakt z ludźmi?

mar 15, 2022 | 15 minut dla IT w firmie

Utrzymywanie kontaktu z ludźmi to jeden z tych nawyków, który wymaga niewielkiego wysiłku, czasu i zasobów, ale ma nieograniczone zalety. Niestety, dla większości ludzi nie jest to coś, co dzieje się naturalnie. Derek Sivers (amerykański pisarz i programista) znalazł prosty system, aby w pełni zautomatyzować ten proces.

GPS to bez wątpienia jeden z najbardziej użytecznych wynalazków końca XXI wieku . Znacznie ułatwił on statkom, samolotom, samochodom i turystom zorientowanie się z dużą dokładnością, gdzie się znajdują. Jednym z najbardziej ekscytujących aspektów tego systemu są satelity otaczające Ziemię. W jaki sposób satelity pomagają odbiornikowi GPS określić, gdzie się znajduje? Jakie sprytne metody są stosowane przez system, dzięki którym sygnały wysyłane z kosmosu są niezawodnie dekodowane na Ziemi?

Często zdarza się, że redagując tekst, należy ukryć część danych. Jedynym sposobem na to, by zrobić to bezpieczne jest użycie czarnych pasków. Czasami ludzie lubią być sprytni i chcą spróbować innych technik redakcyjnych, takich jak rozmycie, wirowanie lub pikselizacja. Ale to błąd. Pikselizacja to niemal pewny sposób na wyciek poufnych danych.

Nowe przepisy podatkowe, które weszły w życie z początkiem roku, nie spodobały się software house’om. Większość z nich uważa, że mogą wyhamować rozwój biznesu. Według 78 proc. zapytanych software house’ów nowy system podatkowy jest niekorzystny dla przynajmniej jednej piątej ich pracowników, a 36 proc. szacuje, że dotkną one prawie całe zespoły. Większość firm (59 proc.) obawia się odpływu własnych zasobów na rzecz zagranicznych podmiotów, 16 proc. mówi o zagrożeniu utraty w ten sposób nawet ponad jednej czwartej specjalistów.

61,4 proc. badanych ma minimum jeden z dziesięciu wskazanych w ankiecie objawów depresji, trwający co najmniej dwa tygodnie. Z kolei 32,9 proc. przekonuje, że nic, co jest ujęte w ankiecie, ich nie dotyczy. Natomiast 5,7 proc. nie potrafi tego określić. Krótkotrwałe objawy, jak obniżony nastrój, spotykają prawie każdego z nas od czasu do czasu. Zapewne część osób zaznaczyła jeden czy dwa objawy. Od takiego badania do diagnozy depresji jeszcze długa droga.

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

11 + 5 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam