Blog

Czy jesteś dobrym szefem?

gru 14, 2021 | 15 minut dla IT w firmie

Kim Scott, menedżerka i autorka książki „Szef wymagający i wyrozumiały“ zawarła w niej stwierdzenie, że “Niektórzy, gdy uzyskują kierownicze stanowisko, zaczynają – świadomie lub nieświadomie – czuć się lepsi lub mądrzejsi od swoich podwładnych. To wrażenie uniemożliwia zostanie dobrym szefem. Naprawdę jest bardzo niewiele rzeczy, które mają bardziej niszczycielski wpływ na relacje międzyludzkie niż poczucie wyższości.” Jak wobec tego zostać szefem, za którym ludzie wskoczą w ogień? (LINK)

Możliwość ciągłego rozwoju zawodowego stanowi dużą wartość dla pracowników. Wpływa to bowiem na efektywność i zwiększa satysfakcję z pracy. Jest to temat, który warto poruszać podczas rozmów z członkami swojego zespołu, aby zrozumieć ich potrzeby i pomóc w budowaniu ścieżki kariery. Nie zawsze jednak jest to łatwe. Zatem, w jaki sposób najlepiej omawiać tę kwestię z pracownikami? (LINK)

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

4 + 5 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam