Blog

Co potrafią hakerzy?

lis 16, 2021 | 15 minut dla IT w firmie

Świadomość zagrożeń, jakie mogą nas spotkać w sieci jest ciągle niepokojąco niska. W ostatnim czasie pojawiła się seria ataków na polskich internautów. Warto zapoznać się z metodami, jakich używają hakerzy, aby wykraść nasze dane (a nawet naszą tożsamość). (LINK)

Błędnie skonfigurowane serwery w chmurze to również zaproszenie do ataku dla hakerów. Jak mu zapobiec? (LINK)

Jeśli jednak wydaje się nam, że zachowując należytą ostrożność jesteśmy zupełnie bezpieczni to… Tylko się nam wydaje :) Warto przeczytać, jak tajny eksperyment z 2007 roku dowiódł, że hakerzy mogą zniszczyć sprzęt sieci energetycznej nie do naprawienia — za pomocą pliku nie większego niż GIF. (LINK)

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

1 + 1 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam