Blog

Co nowego w technologii?

lis 2, 2021 | 15 minut dla IT w firmie

Od początku pandemii wirusa SARS-CoV-2 dynamicznie rosnący na całym świecie rynek szybkich dostaw przyciągnął kapitał o łącznej wartości 14 mld dol., donosił „The Guardian” w maju tego roku. Coraz popularniejsze staje się jednak nie tylko dowożenie posiłków, ale również szybka realizacja zakupów spożywczych w tzw. dark stores, czyli po polsku „ciemnych sklepach”. Wstępu do nich nie mają klienci. Jak ten proces wygląda „od środka”? (LINK)

Od niedawna, po zakupach, klient może wybrać, czy sprzedawca wydrukuje mu dowód zakupu czy np. prześle online. Takie przepisy właśnie weszły w życie. Już nie tylko w kasach wirtualnych (czyli w postaci oprogramowania) można wystawiać e-paragony. Jest to możliwe także w kasach online, co oznacza znacznie większe upowszechnienie tej formy potwierdzania transakcji zakupu. Zmiany te wprowadza rozporządzenie ministra rozwoju dotyczące wymagań technicznych dla kas fiskalnych, już opublikowane w Dzienniku Ustaw (poz. nr 1759). (LINK)

Pozostając w temacie technologicznych nowości, nie sposób jest nie wspomnieć o nowym produkcie Amazona jakim jest robot Astro. W swoim wideo Amazon mówi, że Astro ma na celu zapewnienie „spokoju ducha” swoim właścicielom. Przede wszystkim Astro to urządzenie monitorujące, które śledzi Ciebie i każdego, kto wchodzi do Twojego domu. Czy jesteśmy gotowi na taką technologię? I czy nowa technologia jest gotowa na zderzenie się z prawdziwym życiem? (LINK)

Wyślij nam wiadomość

Prześlij do nas swoje pytania, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

6 + 9 =

Jesteśmy częścią SaunaGrow, grupy doświadczonych mentorów wspierających firmy w mądrym wzroście. Jeśli prowadzisz biznes, który rośnie szybciej niż wydaje się to komfortowe i doświadczasz wyzwań związanych ze wzrostem organizacji oraz czujesz, że bez wsparcia nie osiągniesz zakładanych celów, to skontaktuj się z nami. Wesprzemy Cię w Twoich wyzwaniach. Rzucimy nowe światło na Twoją firmę i pokażemy niewykorzystane jeszcze możliwości.

Należymy do Spektrum, pomorskiego systemu świadczenia specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.

Zaufali nam