Blog

Co nowego w technologii?

lis 2, 2021 | 15 minut dla IT w firmie

Od początku pandemii wirusa SARS-CoV-2 dynamicznie rosnący na całym świecie rynek szybkich dostaw przyciągnął kapitał o łącznej wartości 14 mld dol., donosił „The Guardian” w maju tego roku. Coraz popularniejsze staje się jednak nie tylko dowożenie posiłków, ale również szybka realizacja zakupów spożywczych w tzw. dark stores, czyli po polsku „ciemnych sklepach”. Wstępu do nich nie mają klienci. Jak ten proces wygląda „od środka”? (LINK)

Od niedawna, po zakupach, klient może wybrać, czy sprzedawca wydrukuje mu dowód zakupu czy np. prześle online. Takie przepisy właśnie weszły w życie. Już nie tylko w kasach wirtualnych (czyli w postaci oprogramowania) można wystawiać e-paragony. Jest to możliwe także w kasach online, co oznacza znacznie większe upowszechnienie tej formy potwierdzania transakcji zakupu. Zmiany te wprowadza rozporządzenie ministra rozwoju dotyczące wymagań technicznych dla kas fiskalnych, już opublikowane w Dzienniku Ustaw (poz. nr 1759). (LINK)

Pozostając w temacie technologicznych nowości, nie sposób jest nie wspomnieć o nowym produkcie Amazona jakim jest robot Astro. W swoim wideo Amazon mówi, że Astro ma na celu zapewnienie „spokoju ducha” swoim właścicielom. Przede wszystkim Astro to urządzenie monitorujące, które śledzi Ciebie i każdego, kto wchodzi do Twojego domu. Czy jesteśmy gotowi na taką technologię? I czy nowa technologia jest gotowa na zderzenie się z prawdziwym życiem? (LINK)