Współpraca biznesowa jak u dobrego mechanika

Ostatnio, po rozmowie z klientem na temat projektu, nasunęło mi się pewne skojarzenie z życia. Mam wrażenie, że często firmy mają problem z prowadzeniem projektów podobny jak ja czasem mam ze swoim autem.

Jak w każdym aucie od czasu do czasu coś mi się zepsuje. A jako, że przed zakupem auta nie spędzałam wolnego czasu na pogłębianiu wiedzy z dziedziny motoryzacji, wszystko co stuka, puka musi być sprawdzone u specjalisty :) 

I tutaj pojawiają się pewne komplikacje, bo okazało się, że nie mogę po prostu wyszukać w Google „mechanik samochodowy” i pojechać do jednego ze znalezionych zakładów w celu naprawy wszystkiego co może nie działać. Są pewne specjalizacje…Do Pana Marka jeżdżę bo zajmuje się tłumikami, do Pana Jurka bo jest blacharzem/lakiernikiem, Pan Wojtek zajmuje się wymianą części itp, itd.

Ale ja, jako „laik” w dziedzinie motoryzacji, chciałabym móc przekazać swoje auto w jedno miejsce gdzie zaopiekują się nim kompleksowo.

Podobnie dzieje w projektach informatycznych. Najpierw potrzebujemy osoby, której opowiemy o naszym projekcie a ona nam powie czy jest to, z punktu widzenia technologii, możliwe…Następnie musimy znaleźć kogoś kto nam to wytworzy. Potem dobrze by było przetestować i wdrożyć. Niezbędne będzie również utrzymanie na serwerze, no i oczywiście marketing jeśli zamierzamy promować nasz produkt w internecie.

Widzę tutaj co najmniej 3 firmy, które trzeba znaleźć, sprawdzić ich doświadczenie i opowiedzieć o swoim projekcie, a potem weryfikować działania.

A czy nie byłoby idealnie móc rozmawiać tylko z jedną firmą, która wszystkim się dla nas zajmie? Doradzi, przeanalizuje, znajdzie takich wykonawców, którzy spełnią nasze wymagania i poprowadzi projekt od początku aż do samego końca?

Myślę, że podobnie jak ja chciałabym mieć „uniwersalnego” mechanika, który wspierałby mnie we wszystkim co jest związane z moim autem, to wiele firm byłoby zainteresowanych kompleksową współpracą z jedną firmą, która pomoże i doradzi w temacie rozwoju biznesu czy nowych technologii.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *