Umiarkowany optymizm sektora MŚP. Innowacje w biznesie kluczem do sukcesu – podsumowanie tygodnia

Poniedziałkowe popołudnie to idealna pora, by podsumować, co działo się w poprzednim tygodniu w sektorze MŚP i branży innowacyjnych rozwiązań w biznesie. Minione 7 dni przebiegło pod znakiem ostatniego terminu naboru wniosków spółek ubiegających się o dotacje unijne na tworzenie e-usług. Ponadto pojawiło się kilka ciekawych raportów i wyników badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców. Oto najważniejsze informacje, które pojawiły się w ogólnopolskich mediach.

Śledź naszą cotygodniową e-gazetę z najważniejszymi wydarzeniami z branży!

image

PARP rozdysponował prawie wszystkie pieniądze UE na lata 2007-2013

To ostatni rok intensywnego podpisywania umów i realizacji projektów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponowała już 90 proc. pieniędzy z Unii Europejskiej. W piątek 19 lipca 2013 r. zakończył się nabór wniosków w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1 (Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej). Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń o dofinansowanie projektów przewidzianych w POIG 6.1 (Paszport do eksportu).

Więcej informacji: wyborcza.biz

Nadchodzą lepsze czasy dla sektora MŚP

Prognozy przedsiębiorców wskazują, że patrzą oni z umiarkowanym optymizmem w przyszłość. W porównaniu z poprzednim półroczem sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw ma się nieznacznie poprawić. Wyniki badań Instytutu Badań i Analizy w nadchodzących 6 miesiącach w lepszych nastrojach będą firmy z branży usług B2B. Negatywnych zmian spodziewają się natomiast głównie przedstawiciele branży transportu i spedycji, odzieży i obuwia oraz poligrafii i wydawnictwa.

Więcej informacji: egospodarka.pl

Innowacje priorytem dla biznesu

Jak wynika z raportu „Unleashing the power of innovation” stworzonego przez firmę doradczą PwC zdaniem 97% prezesów firm z całego świata działania innowacyjne to priorytet ich działalności. Według ankietowanych w ciągu najbliższych trzech lat plany związane z innowacyjną działalnością powinny mieć kompleksowy charakter i objąć wszystkie aspekty działalności firmy – od kontaktu z klientem, przez produkty i usługi, aż do modelu biznesowego oraz systemu i rozwiązań.

Więcej informacji: Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *