TED#1: Bill and Melinda Gates

TED (Technology, Entertainment and Design) to znana na całym świecie konferencja naukowa, której motto brzmi Idee warte rozpowszechniania. Od dzisiaj na naszym blogu co tydzień będziemy przedstawiać Wam najciekawsze wystąpienia. Ważne wątki, wystąpienia ekspertów, źródło inspiracji – o TED można naprawdę wiele powiedzieć. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji wysłuchać wystąpień z konferencji, pora nadrobić zaległości.

Na pierwszy ogień polecam Why giving away our wealth has been the most satisfying thing we’ve done. Bill Gates i jego żona Melinda Gates opowiadają o satysfakcji, jaką daje im działalność charytatywna.

W 1993 roku małżeństwo wybrało się na wycieczkę do Afryki, która diametralnie zmieniła ich sposób postrzegania świata. Kontynent odsłonił przed nimi skrajne ubóstwo, w jakim żyją jego mieszkańcy. Po tym wyjeździe Bill i Melinda zdecydowali o rozpoczęciu aktywnej działalności charytatywnej.

Jak mówi Melinda Gates:

„These are people who have created their own businesses, put their own ingenuity behind incredible ideas. If they put their ideas and their brain behind philanthropy, they can change the world”.

Zapraszam do oglądania!

Zdjęcie pochodzi z serwisu www.TED.com

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *