Rocket Studio przygotowuje Szlachetną Paczkę!

Na co dzień załoga Rocket Studio pomaga innym rozwijać swoje firmy i rozwiązuje ich problemy w dziedzinie IT. W grudniu bierzemy na siebie dodatkowe obowiązki i wcielamy się w rolę świętych Mikołajów. Już po raz drugi zaangażowaliśmy się w ogólnopolską akcję charytatywną Szlachetna Paczka, która przez trzynaście ostatnich lat zebrała dary o wartości ponad 63 milionów złotych.

W tym rszlachetna paczka Rocket Studiooku pomagamy rodzinie, której los nie oszczędził smutnych i tragicznych wydarzeń. Główną przyczyną trudnej sytuacji jest ciężka niepełnosprawność Karoliny – córki pani Henryki. Od urodzenia choruje ona na porażenie mózgowe, a od 10 roku życia również na padaczkę. Pani Henryka nie może podjąć stałej pracy, gdyż stale musi czuwać nad zdrowiem córki. Oprócz tego tworzy także rodzinę zastępczą dla wnuczki Natalii, której mama zmarła w tym roku. Jedynym źródłem utrzymania rodziny jest zasiłek pielęgnacyjny i dodatek za pełnienie funkcji rodziny zastępczej. Po odliczeniu opłat i lekarstw dochód wynosi jedynie 1500 zł, jednak zdecydowaną większość środków pochłania kosztowna rehabilitacja Karoliny.

Mimo ogromnych wysiłków pani Henryki w rozsądnym gospodarowaniu pieniędzy w domu brakuje wielu rzeczy. Największym problemem jest brak miejsca do spania. Obecnie Karolina śpi na małym łóżku, Pani Henryka z wnuczką na starym, zapadniętym tapczanie, a czasem Natalia, aby pozwolić babci nacieszyć się choć odrobiną spokoju, śpi na złączonych pufach.

Następną pilną potrzebą jest ciepła, zimowa odzież. Mile widziane są także artykuły spożywcze, których, mimo że nigdy nie brakuje to zaoszczędzone przez to pieniądze pani Henryka mogłaby przeznaczyć na spłatę zadłużenia za ogrzewanie.

Jak możecie pomóc?

Przynieście dary do naszego biura (Inkubator Starter, II piętro, pokój 2.30a) lub wyślijcie pieniądze na konto:

MBank 77 1140 2004 0000 3002 7416 4433 tytułem: Szlachetna Paczka _[nazwa firmy lub nazwisko]

Jeżeli macie pytania lub chcecie się zaangażować w inny sposób to dajcie znać na maila m.biegajewski@rocketstudio.eu.

Zbiórka trwa od 2 do 4 grudnia 2013 r.!

Zobacz szczegółowy opis rodziny

Zobacz jak było w zeszłym roku: Relacja z finału Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka Rocket Studio

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *