Informacje

współpraca od 2012 r.

 santidiving.com

Usługi

 • analiza biznesowa
 • stworzenie systemu CRM
 • stworzenie systemu produkcyjnego
 • stworzenie portalu korporacyjnego

Firma

Santi Diving sp. z o.o. to międzynarodowa firma produkująca sprzęt nurkowy z siedzibą w Gdyni. Posiada swoje przedstawicielstwo w USA, Kanadzie, Korei, Włoszech, Holandii, Belgii, Niemczech, Rosji, Danii, Anglii i Szwecji, oraz sieć dilerów na całym świecie – wszędzie tam, gdzie można nurkować i gdzie nurkowie kupują swój sprzęt od Meksyku, poprzez Egipt, Australię do Chin.

Cała produkcja odbywa się w Polsce, pod okiem właścicieli, tak aby proces produkcyjny był kontrolowany na wszystkich etapach. Oprócz skafandrów w firmie powstają także najlepsze ocieplacze nurkowe, kaptury oraz odzież Afterdive. W ofercie znajduje się cały asortyment uzupełniający potrzebny nurkom – innowacyjne systemy podwodnego ogrzewania, latarki, zawory, rękawice i specjalistyczna bielizna.

Zrealizowane projekty

Analiza biznesowa przedsiębiorstwa

Rozwój firmy, wzrost liczby klientów i dystrybutorów spowodowały, że dotychczas realizowane w firmie procesy i narzędzia przestały być wystarczające. Aby precyzyjnie zarządzać zamówieniami, produkcją oraz klientami, a przez to również przychodami i zyskami, firma podjęła decyzję o przeprowadzeniu analizy biznesowej.

Cel prowadzonej analizy było:

 • inwentaryzacja procesów biznesowych
 • analiza obecnie działającego systemu informatycznego
 • podjęcie decyzji o wdrożeniu systemu B2B usprawniającego procesy
 • analiza wymagań dotyczących wprowadzanych zmian

Analiza zakończyła się sukcesem. Klient zdecydował o wdrożeniu nowego dedykowanego systemu informatycznego obejmującego procesy produkcji, sprzedaży oraz współpracy z partnerami biznesowymi. O wybraniu dedykowanego rozwiązania zadecydowała specyfika branży – nie było gotowego rozwiązania odpowiadającego na potrzeby klienta oraz potrzeba dużej elastyczności rozwiązania.

Do sukcesu projekt prowadził: Tomasz Tomaszewski

Wdrożenie systemu B2B

W efekcie przygotowania analizy biznesowej Santi Diving zdecydowało o wdrożeniu nowego systemy B2B wspierającego procesy produkcji, sprzedaży oraz współpracy z partnerami biznesowymi. Rocket Studio został generalnym wykonawcą projektu. Pod okiem naszego doświadczonego project managera, jeden z naszych partnerów technologicznych stworzył i wdrożył nowy system.

System obejmował:

 • CRM
 • Zarządzanie produkcją
 • Zarządzanie serwisem sprzętu
 • Zarządzanie wysyłką
 • Raporty i sprawozdania
 • Portal składania zamówień przez dystrybutorów Santi
 • Portal składania zamówień przez dilerów

Realizacja systemu trwała od maja 2012 do stycznia 2013 roku. Dzięki iteracyjnemu podejściu do projektu, klient miał możliwość modyfikacji zakresu funkcjonalności, które były mu prezentowane podczas spotkań demonstracyjnych i mimo, że czas projektu został wydłużony względem pierwotnych założeń, to efektem końcowym był system dokładnie odpowiadający na potrzeby biznesowe klienta.

Projekt Santi, z racji swojej złożoności, wymagał od nas dużych umiejętności zarządzania zmianami a także ryzykiem projektu. Dzięki zaangażowaniu project managera Rocket Studio oraz otwartości klienta, projekt odniósł sukces. Obecnie system jest wdrożony i wykorzystywany w firmie Santi Diving.

Projekt do sukcesu prowadził: Tomasz Tomaszewski

Wdrożenie portalu korporacyjnego

W związku z gruntownym rebrandingiem, Santi Diving stanęło przed wyzywaniem przygotowania nowego portalu korporacyjnego dla swoich klientów. Rocket Studio zostało generalnym wykonawcą tego projektu.

Project manager z Rocket Studio musiał pogodzić potrzeby estetyczne klienta i agencji przygotowującej nową identyfikację wizualną z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez systemy CMS. Po wyborze optymalnego rozwiązania projekt został sprawnie przeprowadzony razem z naszym partnerem technologicznym specjalizującym się we wdrażaniu systemów CMS.

Projekt do sukcesu prowadził: Tomasz Tomaszewski

Aktualizacja sklepu internetowego

Kolejnym wyzwaniem związanym z gruntownym rebrandingiem Santi Diving Eqipment była aktualizacja sklepu internetowego. Rocket Studio zostało generalnym wykonawcą tego projektu.

Pierwszym problemem przed którym stanął project manager z Rocket Studio było znalezienie optymalnego rozwiązania dla firmy. Dotychczasowy sklep internetowy wykorzystywał gotowy, dostępny w chmurze system. Zapewniał on dużą niezawodność, nie pozwalał jednak na pełną customizację. Rozważanymi rozwiązaniami było skorzystanie z innego rozwiązania w chmurze, stworzenie własnego systemu sklepowego oraz pozostanie na bieżącej platformie akceptując jej ograniczenia. Po przeprowadzaniu analizy opłacalności poszczególnych rozwiązań wybór padł na ostatnie rozwiązanie.

Drugim problemem było znalezienie odpowiednich specjalistów, którzy pozwolą jak najlepiej zredukować ograniczenia wykorzystanej platformy. Dzięki znajomości rynku i dużej wiedzy technicznej udało się wybrać najlepszych, którzy pod okiem naszego project managera zaktualizowali istniejący sklep internetowy w zakładanym budżecie i czasie.

Projekt do sukcesu prowadził: Lech Rychliński