Podsumowanie konferencji NetVision 2015

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision. Wydarzenie odbyło się w dniach 16 18 kwietnia 2015 roku pod hasłem przewodnim Create Your Vision. W trakcie trzech dni, w konferencji wzięło udział prawie 500 uczestników.

– Jesteśmy bardzo dumni, że NetVision cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Ścieżki były bardzo zróżnicowane. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – komentuje Daria Mazińska, Koordynator tegorocznej edycji NetVision.

Uczestnicy mogli wziąć udział w czterech różnych ścieżkach, które dotyczyły finansów (Financial World duże liczby w jeszcze większym świecie), tematyki Public Relations (ZaPRezentuj się!), technologii aplikacji webowych (Webapps Make IT great!) i zarządzania projektami (Project Management).

W tym roku organizatorzy wprowadzili także nowość – trzydniowy blok tematyczny Future Energy, przy którym pomagała organizacja studencka C’ESTIEM LG Gdańsk. W ramach konferencji zaangażowano 47 prelegentów reprezentujących różne polskie firmy i instytucje. Większość z prelekcji odbyło się na terenie Politechniki Gdańskiej. Sobotnie wykłady i warsztaty ścieżki ZaPRezentuj się! przeprowadzono natomiast w siedzibie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Podczas prelekcji uczestnicy zadawali liczne pytania. Świadczy to o tym, że tematyka wydarzenia nie jest studentom obca – komentuje Jakub Kortas, Menadżer ścieżki Financial World duże liczby w jeszcze większym świecie.

Konferencja zakończyła się uroczystym bankietem. Z racji piętnastej, jubileuszowej edycji spotkali się nie tylko tegoroczni organizatorzy i uczestnicy, ale również osoby zaangażowane w przedsięwzięcie w poprzednich latach. Pojawił się także pierwszy koordynator i pomysłodawca NetVision – Marek Latos. Tradycyjnym punktem wieczoru było ogłoszenie głównych koordynatorek przyszłorocznego NetVision. Zostały nimi Katarzyna Wielgomas oraz Karolina Kuryło.

Nad konferencją przez pół roku pracował zespół studentów składający się z 19 osób.

– Chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom i partnerom, którzy współpracowali z nami w trakcie wydarzenia. Największe podziękowania należą się jednak uczestnikom, bez których nie miałoby to sensu. Dziękujemy i zapraszamy za rok! – dodaje Daria Mazińska.