Nasz mikołaj ma moc

Zdarzyło się Wam w dzieciństwie, że nie dostaliście prezentu pod choinkę? I to nie dlatego, że byliście niegrzeczni? Wiemy, że niektórym się zdarza, dlatego jak umiemy wypełniamy tę lukę w mikołajowym biznesie.

W tym roku, razem z Wami, wspieraliśmy dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej z Banina. Wszystkie one pochodzą z biednych rodzin z problemami i miały niewielkie szanse na udane święta. Byliśmy zorganizowani jak prawdziwy Mikołaj. Zebraliśmy listy z marzeniami i potrzebami, a także uruchomiliśmy wywiad, żeby wiedzieć, kto był grzeczny, a kto nie. Zorientowaliśmy się również w sytuacji rodzinnej, żeby jak najlepiej dopasować podarki. Trafiły się nam bardzo rozsądne i potrzebujące dzieci. Chciały dostać rzeczy do szkoły, buty, ciepłe ubrania, coś czym mogłyby się podzielić z bliskimi i tylko trochę zabawek ;)

Dzięki Wam udało się przygotować ogromnie dużo prezentów i zrealizować większość pozycji z listów. Przygotowywaliśmy aż 19 paczek, 14 dla dzieci ze świetlicy, 4 mniejsze dla ich rodzeństwa, które zostało w domu i jedną dla samej świetlicy. Zebraliśmy prawie 6000 zł. Za co zakupiliśmy:

  • Co kupiliśmy?

    12 plecaków (w tym dwa na kółkach, jeden z Violettą, dwa usztywniane, wszystkie bardzo dobrej jakości), 12 piórników z pełnym wyposażeniem, 2 pudełka pasteli, 1 mazaki 30 kolorów, 2 farby akwarelowe, 7 kompletów karteczek samoprzylepnych, 12 teczek z gumką, 1 notes z Violettą, 12 latarek z kompletem baterii, 12 opasek odblaskowych, 24 zawieszki odblaskowe, 3 zimowe kurtki, 2 pary zimowych butów, 1 buty sportowe, 10 polarów, 5 bluzek z długim rękawem, 2 t-shirty, 6 dresów (bluza +spodnie), 2 pary spodni dresowych, 8 par skarpetek, 2 pary majtek (z supermanem), 1 spodenki na WF, 2 czapki, 2 szaliki, 2 pary rękawiczek, 1 sukienka z cekinami, 1 strój piłkarski Lewandowskiego, 1 strój piłkarski Messiego, 1 zamek dla lalek, 1 torbę na laptopa, 1 torbę z Violettą, 1 piłkę, 4 pary słuchawek, 2 zestawy klocków lego, 1 zestaw gumek do włosów, 1 zestaw kolczyków, 1 grę – Jenga, 14 kubków z imieniem, 4 błyszczyki do ust, 2 balsamy do ust, 4 bezbarwne lakiery do paznokci, 4 mydła truskawkowe, 12 żeli pod prysznic, 4 pasty do zębów, 4 szampony, 2 wielopaki chusteczek higienicznych, 9 melonów, 9 ananasów, 3 kilogramy pomarańczy, 2 duże słoiki nutelli, 7 kg mandarynek, 19 czekoladowych mikołajów, papier, wstążki i kokardy do pakowania prezentów.

Jesteśmy w trakcie realizacji zamówienia ze świetlicy w skład, którego wchodzi: opiekacz, mikser, toster, głośniki do komputera i 14 par kapci. Ponad to nasza załoga oraz Wy podarowaliście:

  • Co dostaliśmy?

    1 samochód na pilota, 1 gitarę z pokrowcem, stojakiem i stroikiem, 1 laptopa i 4 gry, 1 laptop jest jeszcze w drodze, 2 profesjonalne piłki do piłki ręcznej i 1 piłkę nożną, 2 czapki, 2 pary rękawiczek, całą górę innych głównie dziewczęcych ubrań, 1 kurtkę zimową, 2 plecaki, 6 toreb słodyczy, 20 odblaskowych opasek, 20 męskich koszulek zwykłych i polo, 14 notesów, 1 ogromną pakę długopisów, 3 misie i 2 inne maskotki, 1 czapkę z daszkiem, ogromną ilość kolczyków i innej biżuterii, 1 torebkę, trzy kartony m&m’sowych gadżetów, kompletny strój Mikołaja z dzwonkiem i workiem na prezenty oraz 2 łóżka i rower.

Nasz Święty Mikołaj od razu zdobył sympatię dzieciaków, o jego wiarygodności świadczy również fakt, że najmłodsze z nich bało się podejść. Podopieczni świetlicy przygotowali dla nas część artystyczną i zastawiony stół, do którego tylko odrobinkę się dołożyliśmy. Szybko jednak przeszliśmy do prezentów, bo poziom ekscytacji sięgał zenitu i groził eksplozją. Z każdą kolejną paczką radości było coraz więcej, a buzie coraz mocniej się uśmiechały. Dzieci nie spodziewały się worków z tyloma podarkami. Chichotały i biegały po sali oglądając kolejne rzeczy. Dziewczynka, która dostała zamek dla lalek powiedziała nam, że to najpiękniejsze Święta jakie miała. Chłopiec z laptopem stwierdził, że nigdy w życiu nie spodziewał się, że może dostać tak wspaniałe prezenty. Niektóre dzieciaki podchodziły z rezerwą, ale chyba nie do końca wierzyły w to, co pojawiło się w ich paczkach. Jednak większość z nich do końca zajęć nie wypuściła z rąk swojego ulubionego prezentu.

Dzięki Wam dzieci znowu polubiły święta. Tak im się wszystko spodobało, że prawie zapomniały o słodyczach na stole, co jest podobno rzeczą kompletnie niespotykaną. Dziękujemy bardzo w imieniu swoim i obdarowanych!

Takim rysunkiem obdarowały nas dzieci – Mikołaj jak żywy ;)

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *