Ludzie Rocket Studio – Gosia

image

 

Podobno o sobie pisać najtrudniej… podpisuję się pod tym obiema rękoma :) 

W załodze Rocket Studio mam szczęście być od początku istnienia firmy. Wcześniej również moje ścieżki kariery krążyły wokół branży IT. Właściwie można to uznać za kompletny przypadek, może nie powinnam tego pisać ale moim największym marzeniem w dzieciństwie nie był komputer, Starcraft czy książki o programowaniu. Za to spotkania z ludźmi, rozmowy, nawiązywanie kontaktów czyli tak popularny dziś networking od zawsze były mi bliższe. Począwszy od samorządów, harcerstwa a skończywszy na młodzieżowej radzie miasta. 

Potem, jako już bardziej świadoma osoba zdecydowałam wybrać się w „podróż na studia”. I tak postanowiłam zgłębiać wiedzę ekonomiczną 650 km od domu..w Trójmieście. Patrząc z perspektywy czasu jak na razie ani sekundy nie żałowałam swojej decyzji a co więcej chyba ta pierwsza podróż wzbudziła we mnie potrzebę zwiedzania innych zakątków świata :) I jak na razie pomysłów na odwiedzenie nowych miejsc jest coraz więcej. 

Oczywiście kiedy doszłam do wniosku, że o ile “stopem” do Włoch dojadę to niestety na moją wymarzoną Kubę przydałoby się zarobić na bilet. To w znacznym stopniu przyspieszyło decyzję o poszukiwaniu dodatkowego źródła dochodów. Podążając za ideałami, chciałabym znaleźć pracę, która poza kasą pozwoli mi zdobyć doświadczenie, ukierunkuje moją przyszłość i pozwoli na realizację pomysłów. 

Na trzecim roku studiów trafiłam na miesięczny staż do firmy SmartMedia, gdzie jako asystentka wspierałam organizacyjnie dział handlowy. Po miesiącu, tak się tam zadomowiłam, że zostałam na trzy lata :) Godząc pracę i studia, wreszcie mogłam przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę. I tak niewiele mówiące wcześniej terminy z wykładów z przedsiębiorczości, nabrały dla mnie znaczenia oraz znalazły przełożenie na praktykę. I przez kolejne dwa lata już jako handlowiec zajmowałam się nawiązywaniem kontaktów i aktywnym pozyskiwaniem klientów przełamując stereotyp, że kobieta nie pasuje do branży IT. Dzięki tej pracy zdobyłam doświadczenie w zakresie sprzedaży. W pewnym momencie jednak potrzebowałam zmiany więc postanowiłam udać się w dalszą podróż mojej kariery zawodowej z plecakiem wiedzy o sprzedaży oraz pasją do nowych technologii… 

Wtedy właśnie, szukając nowych wyzwań rozpoczęłam pracę w Gratka Technologie. Poza nową wiedzą, spotkałam tam świetnych ludzi, którzy w pewien sposób zarazili mnie swoim planem na przyszłość.  Lechu, który akurat postanowił zmienić coś w swoim życiu zawodowym ;) oraz Tomek, którego najlepiej opisują słowa “work hard, have fun, change the world”.  I tak od marca tego roku postanowiliśmy wspólnie zmieniać świat!! 

W Rocket Studio, niezmienne od roku, i z każdym dniem coraz bardziej, nabieram przekonania, że można mieć pracę, która poza finansami i doświadczeniem daje poczucie satysfakcji, że to co robimy jest potrzebne.

I może nie jestem specjalistką „od PHPa” (tutaj podziękowania dla Tomka i Lecha za cierpliwość w tłumaczeniu mi niektórych „zagadnień”;) ale to co chyba, dobrze mi wychodzi to słuchanie ludzi i rozumienie ich potrzeb biznesowych. Zawsze staram się rozmawiać z klientami językiem “nietechnologicznym”. I zauważyłam, że większość z nich również jest zadowolona, gdy zamiast specjalistycznych, tajemniczych zwrotów zrozumiałych tylko w gronie specjalistów IT stosuję bardziej powszechny język, znany dla przeciętnego użytkownika internetu :)

Ale  na Kubie jeszcze nie byłam, także ta relacja z podróży Was nie ominęła ;)

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *