Jak zwiększyć swoją produktywność przy pomocy aplikacji?

Szukanie idealnej aplikacji do zarządzania listami zadań nie jest wbrew pozorom takie proste. Mimo, że wujek Google podpowiada nam, że istnieją tysiące wtyczek, czy programów. Dzięki nim nasze życie stanie się uporządkowane, a odhaczanie kolejnych zadań będzie proste i przyjemne.

Ściągam nową aplikację i cieszę się jak dziecko, bo jeszcze chwila dzieli mnie od zapanowania nad moim życiowym chaosem. Korzystam dzień, dwa, może trzy. I nagle przestaję. Bo albo o niej zapominam, albo po prostu nie chce mi się jej aktualizować. Ewentualnie stwierdzam, że aplikacja nie podoba mi się wizualnie. To też jest jakiś powód do skasowania jej z komputera.

Metodą prób i błędów wybrałam trzy aplikacje, które zostały u mnie na dłużej: ToDoist, HabitRPG oraz Google Keep. Mam nadzieję, że i Wam przypadną do gustu. A może macie swoje sprawdzone pomysły na zarządzanie listą zadań i zwiększenie produktywności? Koniecznie napiszcie o nich w komentarzach.

ToDoist

Z ToDoist możesz korzystać w wersji mobilnej, desktopowej lub przy pomocy rozszerzenia do przeglądarki internetowej. Dzięki niemu szybko wynotujesz zadania na najbliższy czas oraz ustawisz przypomnienia o terminie realizacji.

To, co podoba mi się najbardziej to możliwość grupowania zadań. W ToDoist korzystamy z projektów, czyli kategorii. Oprócz nich mamy jeszcze etykietki – do każdego z zadań możemy dopisać po kilka słów kluczowych. Planując dzień, warto skorzystać z ustalania priorytetów. ToDoist oferuje cztery, oznaczone konkretnymi kolorami. Wydaje się, że jest tego za dużo? W praktyce przekonasz się, że bardzo ułatwia to pracę.

Kolejnym elementem ToDoist jest opcja dopisania terminu wykonania zadania. Podczas wpisywania go do aplikacji, możemy albo ustawić szybkie „dzisiaj” lub „jutro”, albo konkretną datę. Ciekawym rozwiązaniem jest także wpisanie na przykład „next Monday” i ToDoist automatycznie zapisze Ci to zadanie na następny poniedziałek.

Gdy utworzysz swoją listę zadań i ustalisz ich terminy realizacji, ToDoist pozwoli Ci szybko przefiltrować zadania. Możesz otworzyć zakładkę „dzisiaj” albo „najbliższe 7 dni”. Tym samym wiesz, za co zabrać się najpierw. Naturalnie możesz korzystać także z grupowania przy pomocy wybranych wcześniej etykiet.

Wersja darmowa obejmuje podstawowe funkcje. Aby w pełni korzystać z ToDoist należy wykupić wersję premium, która kosztuje 21 euro rocznie. Wcześniej można sprawdzić wszystkie możliwości dzięki 30-dniowemu okresowi próbnemu.

HabitRPG

screenshot-habitrpg.com 2014-09-02 13-14-13

HabitRPG to bezpłatna aplikacja, które nie tylko pomaga Ci wyrabiać właściwe nawyki, ale i zapewnia sporo dobrej zabawy. Jej twórcy wiedzą, że samo spisywanie swoich zadań do niczego nam się nie przyda, jeśli nie mamy motywacji. Proponują prosty system kar i nagród przyznawanych za każde osiągnięcie. Albo jego brak ;)

Jakie nagrody czekają na Ciebie w HabitRPG? Podobnie jak w grze komputerowej, zbierasz złoto i punkty. Ich wysokość przekłada się na Twoje doświadczenie oraz możliwość wchodzenia na kolejne poziomy. Nawet drobiazgi są tutaj nagradzane, co ma przekonać Cię do zabierania się zadania od razu, bez zbędnej zwłoki.

Nie zawsze jesteśmy idealni. Co się stanie, gdy dopadnie nas lenistwo? Nadszarpnie to nasze wirtualne zdrowie. Gdy nasza prokrastynacja weźmie górę na dobre, giniemy. Nieciekawa perspektywa, prawda?

Zaletą aplikacji HabitRPG jest jej społeczność. Twoja drużyna na pewno chętnie wesprze Cię w gorszych momentach. Podobnie możesz znaleźć tu nowych znajomych, którzy lubią te same rzeczy, co Ty. Uwaga! Uzależnia!

Google Keep

Google Keep to prosty notatnik, z którego możesz korzystać zarówno na komputerze, jak i w smartfonie z Androidem. Nasze zapiski wyświetlają się w przejrzystej formie kafelków albo listy. Uruchamiając Google Keep widzimy nasze notatki oraz miejsce do szybkiego zapisania nowych. Aplikacja umożliwia jeszcze dodanie zdjęć, notatek głosowych oraz wyszukiwanie wśród wszystkich zapisków. Poza notatkami możemy spisywać proste listy zadań.

Każda nowa notatka ma swój nagłówek. Możemy jej także przypisać konkretny kolor. Gogle Keep nie pozwala grupować notatek, ale właśnie dzięki nadawaniu im barw możemy sami je wizualnie kategoryzować.

Google Keep spodoba się osobom, które cenią łatwość obsługi oraz przejrzystość. Jest prosty, bez zbędnych dodatków. Może to być zarówno wada, jak i zaleta. Jeśli potrzebujesz czegoś rozbudowanego, Google Keep pewnie Cię rozczaruje. Natomiast jeśli masz niewygórowane potrzeby i szukasz czegoś prostego, warto mu się przyjrzeć z bliska.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *