Jak osiągnąć sukces w biznesie? Relacja z konferencji Skrzydła Sukcesu

W zeszły czwartek, 19. lutego Małgorzata Kral z Rocket Studio miała okazję uczestniczyć w drugiej edycji konferencji Skrzydła Sukcesu. Wydarzenie kierowane przez Dorotę Mastalską było imponujące – zaczynając od grona obecnych specjalistów, poprzez miejsce łączące charakterystyczny gdański klimat z biznesową atmosferą, na samym przygotowaniu organizacyjnym kończąc.

Kluczem udanej konferencji jest dobór prelegentów, którzy swoimi wystąpieniami zarówno przekażą wartościową wiedzę, jak i stworzą przyjazną atmosferę – bazę do networkingu. Podczas Skrzydeł Sukcesu z zainteresowaniem zebranych nie było problemu – wszyscy mówcy byli perfekcyjnie przygotowani do swojej roli.

Jaką rolę odgrywa networking?

Pierwszym prelegentem był Rafał Placek, który opowiadał o tym jak ważne jest świadome zarządzanie wizerunkiem własnym oraz firmy. I faktycznie z przykładów prezentowanych przez Rafała widać, jak często nie zdajemy osobie sprawy, że „zwykłe” zdjęcie może mieć tak silny odbiór. I tylko od nas zależy czy będzie on pozytywny, czy odstraszający.

Kolejnym bardzo ciekawym wystąpieniem była, właściwie można nazwać „rozmowa” z Krzysztofem HIllarem. Krzysztof opowiadał jak ważny jest networking i sposób wystąpień publicznych w pozyskiwaniu potencjalnych partnerów biznesowych. Chyba nie znam osoby, która nie chciałaby poznać sposobu na to jak, zaledwie po jednym wystąpieniu przekonać zebranych do zakupu danego produktu.

Interesującą inicjatywę przedstawiła także Biegosfera, która założyła Fundację Lenka, aby zebrać środki na leczenie małej dziewczynki chorującej na bardzo rzadką chorobę – gangliozydozę. Miło jest usłyszeć, że w świecie biznesu i pieniędzy tak wiele osób potrafi bezinteresownie pomagać innym.

Bo gdy jest łatwo, to jest nudno

Ostatnim mówcą konferencji był gość specjalny – Gwiazda Biznesu – Pan Tadeusz Zdunek – jeden z największych dealerów samochodów w Polsce, a na pewno największy na Pomorzu. Pan Tadeusz opowiadał jak rozpoczynał swój biznes, jak się rozwijał i jak dzięki ciężkiej pracy osiągnął sukces mimo napotkanych trudności. Co ciekawe, przekonywał, że trudności go przede wszystkim motywowały, cytując „bo gdy jest łatwo to jest nudno”. Na pytanie, co powinni robić przedsiębiorcy, aby osiągnąć taki sukces odpowiadał, że nie ma na to gotowych rad. Na pewno ważne jest samozaparcie, ciężka praca i uczenie się na własnych błędach i porażkach. A dodatkowo trzeba wykorzystywać swoje mocne strony. Nie powinniśmy na siłę niwelować naszych słabych stron, ale skupić się na tym, co jest w nas najlepsze i właśnie to rozwijać!

Udział w seminarium Skrzydła Sukcesu pozwolił na wysunięcie wielu ciekawych wniosków związanych z drogą do zawodowego sukcesu. Organizatorzy położyli także szczególny nacisk na część networkingową, podczas której wszyscy uczestnicy konferencji mieli okazję się poznać i wymienić cennymi doświadczeniami. Podsumowując, konferencja Skrzydła Sukcesu… rzeczywiście uskrzydla. Gratulacje dla zespołu tworzącego wydarzenie – wykonaliście kawał dobrej pracy.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *