E-learning, czyli podnoszenie kwalifikacji bez wychodzenia z domu

„Uczymy się przez całe życie” to jedna z najczęściej powtarzanych ludowych mądrości. W praktyce okazuje się, że na naszych dobrych chęciach często się kończy. Dlaczego?

Nie mamy czasu, nie mamy konkretnego pomysłu, wreszcie – nie mamy pieniędzy na drogie kursy. Mało optymistyczne. Tymczasem nauka może być o wiele prostsza. Bez wychodzenia z domu, przed ekranem własnego laptopa można rozwinąć swoje umiejętności oraz zdobyć nowe. Dzisiaj przedstawiamy Wam trzy strony, dzięki którym wiedza z profesjonalnych źródeł będzie dla Was dostępna w każdym momencie.

Udemy.com

1 Online Business   Entrepreneurship Courses   Udemy (1)

Platforma oferuje dostęp do setek kursów pogrupowanych w kilkanaście kategorii. Do większości masz nieograniczony czasowo dostęp. Możesz dodać konkretny e-kurs do ulubionych i wrócić do niego w wolnym czasie. Większość materiałów jest po angielsku, ale możesz uczyć się także w innym języku. Niestety brakuje wśród nich polskiego.

Nie musisz być informatykiem, aby zapisać się na e-kurs z IT. Możesz pracować w zupełnie innym zawodzie i do woli podnosić swoje kwalifikacje. Udemy udostępnia zarówno darmowe kursy, jak i takie, za które trzeba zapłacić. Zasób tych bezpłatnych jest imponujący, na pewno warto go przejrzeć. Przystępna forma wykładów video sprzyja nauce. Większość kursów kończy się certyfikatem, który możesz przedstawić jako świadectwo swoich zawodowych umiejętności.

Udacity.com 

Course Catalog for Online Classes   Udacity (1)Udacity to kolejna platforma pozwalająca na nadrobienie swoich umiejętności. Tematyka kursów krąży przede wszystkim wokół IT i nowych technologii, ale można znaleźć także coś z innej dziedziny. Dla przyszłych biznesmanów polecamy zwłaszcza „How to Build a Startup”, czyli „Jak założyć pierwszą firmę?”. Chcesz wcielić w życie swój biznesowy pomysł? Ten e-kurs będzie dobrym pierwszym krokiem do zrealizowania celu.

Z dostępnego sylabusa dowiadujemy się, że czeka na nas 8 lekcji. Wśród poruszonych tematów pojawiają się m.in. relacje z klientami i możliwe kanały dystrybucji. Mowa także o tzw. Business Model Canvas, czyli modelu, z którego można skorzystać podczas planowania przyszłego przedsiębiorstwa. Kurs internetowy prowadzi Steve Blank z amerykańskiego Uniwersytetu Columbia. Wszystkie filmy video mają wbudowane napisy, w tym polskie. To dobry kurs na początek nauki przez Internet.

TED.com 

TED

Na zakończenie witryna, która nie jest typową platformą szkoleniową. TED, bo o nim mowa to cykl konferencji organizowanych na całym świecie. Także w wielu polskich miastach odbywają są podobne spotkania. Na stronie możesz wybierać spośród niemal 2000 filmów video. Każdy z nich to przemówienie, dzięki któremu nie tyko dowiesz się nowych rzeczy, ale i zmotywujesz do działania. Wśród mówców są ludzie sukcesu, ze świata nauki, a nawet podróżnicy. Dzięki takiej rozbieżności tematyki, każdy znajdzie tu temat, który go zainteresuje. Większość filmów uzupełniona jest o polskie napisy, więc nie martw się, jeśli nie posługujesz się biegle językiem angielskim.

Na dobry początek polecamy How great leaders inspire action?.  Simon Sinek przedstawia prosty, ale skuteczny model postępowania liderów. Pokazuje, jak komunikuje się Apple, a wcześniej Martin Luther King, a nawet bracia Wright. Zainspiruj się jego przykładami i sprawdź, czemu najlepsi zaczynają od pytania „Dlaczego?”.

Miłej nauki!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *