5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Kalendarzu Google

My ludzie uzależnieni od kalendarza, czujemy się bardzo źle, gdy go przy nas nie ma. Najpierw był papierowy, solidny notes z ładną okładką. Zawsze w mojej torbie, czułam się bez niego jak bez okularów. Czyli źle. Z czasem odkryłam, że jednak swoje waży. I nie mieści się do małej torebki (te kobiece problemy…). Chociaż długo się broniłam, dopuściłam myśl o wymianie go na aplikację. Uwaga, odkrywam Amerykę: jest łatwa w użyciu, wygodna i nic nie waży.

Kalendarz Google trzyma mnie w ryzach. Organizuje mój dzień, przypomina o ważnych wydarzeniach (wiecie, ile eventów dzieje się w Trójmieście? Kto to wszystko spamięta?) i ogólnie pozwala zająć się ważniejszymi rzeczami. W mojej pamięci trzymam tylko najważniejsze terminy, reszta jest w kalendarzu. W tym artykule przedstawię najważniejsze korzyści oraz funkcje kalendarza od Google, a także 5 rzeczy, o którym (mam nadzieję) nie miałeś jeszcze pojęcia. Zaczynamy!

Checker Plus for Google Calendar™

Na dobry początek – jeśli korzystasz z przeglądarki Chrome, koniecznie zainstaluj to rozszerzenie. Dzięki niemu bez otwierania Kalendarza Google dodasz nowe wydarzenia (zaznaczasz tekst, klik prawym klawiszem myszki, wybierasz czas i datę – gotowe), zobaczysz nadchodzące eventy, ustawisz powiadomienia na pulpicie i wiele innych ciekawych rzeczy, o których dowiesz się z tego video.

Powiadomienia SMS

Kalendarz Google poza e-mailami może wysyłać Ci powiadomienia prosto na Twojego smartphona. Jeśli jesteś w sieci, to przychodzą do Ciebie dwa rodzaje alertów (o ile nie wyłączysz e-mailowych). To irytujące. SMS przydają się bardziej podczas podróży. Aby aktywować tę funkcję, wejdź w ustawienia – telefon komórkowy.

Drukowanie do PDF

OK, skupiamy się na przeniesieniu tradycyjnego kalendarza do Internetu, ale dla miłośników klasyki proponuję drukowanie widoku tygodnia. Wystarczy wybrać więcej -> drukuj, a Twój kalendarz eksportuje się do PDF-a.

Więcej kalendarzy

Gdy jeden kalendarz to za mało, do swojego Google terminarza możesz dodać ich zdecydowanie więcej. Kliknij na strzałkę przy „Moje kalendarze”, a następnie dodaj nowy. Poza polskimi świętami i urodzinami przyjaciół, możesz śledzić „ciekawe” rzeczy. Wejdź w link po prawej stronie i przeglądaj. Dni wolne w Wietnamie? Proszę bardzo. English Premier League? Nie przegapisz już żadnego meczu. Możesz przeglądać jeszcze kalendarz hebrajski, fazy księżyca i wiele więcej mniej lub bardziej ciekawych informacji.

Sprawdź laboratorium

Laboratorium Kalendarza Google to miejsce na eksperymenty. Oferuje funkcje, które teoretycznie powinny działać. W praktyce mogą zepsuć się w dowolnym momencie i nie możesz mieć do nikogo pretensji. Co ciekawego znajdziesz w laboratorium? Możesz modyfikować widok, aby tak nieistotne godziny jak np. 3 nad ranem były ukryte. Jeśli jesteś zajęty o danej godzinie, kalendarz automatycznie odrzuci zaproszenia na wydarzenia, które się pokrywają. Co jeszcze? Doklejanie załączników do wydarzeń, widok całego roku oraz szybkie przejście do odległych dat. Dla estetów przewidziano możliwość zmienia tła kalendarza. Zanim ustawisz ulubioną tapetę, upewnij się, że wszystkie wydarzenia będą na niej widoczne. Ja miałam z tym problem, dlatego poprzestałam na jasnym krajobrazie. Aby skorzystać z dodatkowych funkcji w laboratorium, wejdź w Ustawienia -> Laboratorium.

I jak? Korzystacie z Kalendarza Google? A może macie swoje alternatywy?

[sc:blogmsp ]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *